ایمیل

behinlawfirm@gmail.com

جهت دریافت مشاوره عدد 9 را به شماره ی1000330 ارسال نمایید

وکیل دعاوی ملکی

وکیل دعاوی ملکی

وکیل دعاوی ملکی ، یک وکیل مدنی باتجربه باید از حقوق مدنی ، آیین دادرسی مدنی و حتی قانون تجارت آگاهی کافی داشته باشد تا از حقوق موکل خود به درستی دفاع کند. پرونده های مدنی بسیار وقت گیر است و وکیل املاک و مستغلات باید این پرونده را با تمرین و صبر دنبال کنند. او باید در دادگاه بسیار محکم از حقوق موکلش دفاع کند. نحوه دفاع از وكیل املاك در دادگاه از خواسته های موكل خود مهمترین دلیل موفقیت یا عدم موفقیت در پرونده است. اعتماد به نفس یک وکیل از دانش و تجربه وی ناشی می شود. ویژگی های یک وکیل خوب در زمینه املاک و مستغلات به شرح زیر است

مطمئناً ، یک وکیل کم تجربه برای رسیدگی به پرونده های سنگین و مهم مالی مانند املاک و مستغلات کافی نیست و نیاز به مهارتها و دانش تجربی بیشتر احساس می شود. یک وکیل باتجربه در زمینه املاک و مستغلات می تواند در کلیه امور حقوقی و کیفری مربوط به املاک و مستغلات از طرف مشتری خود اختیار کامل داشته و آنها را با موفقیت به مرحله نهایی برساند.

یکی از معیارهای مهم و اساسی وکیل خوب املاک و مستغلات ، آگاهی حقوقی و تسلط علمی وی در زمینه های مختلف حقوقی ، کیفری و املاک و مستغلات است. آشنایی با رویه دیوان عدالت اداری ، نظرات مشورتی گروه حقوقی قوه قضائیه ، نظرات اساتید حقوق ، دکترین و همچنین رویه دادگاه ها و دادگاه های کشور.

اجرای احکام

این واحد پس از صدور حکم قاضی و ارجاع آن به واحد اجرای احکام ، وظیفه اجرای صحیح حکم را دارد. یک وکیل املاک و مستغلات می تواند بر عملکرد نهادهای انتظامی نظارت داشته باشد تا در صورت عدم اجرای صحیح احکام ، اعتراضات لازم و اقدامات قانونی را برای جلوگیری از نقض حقوق مشتری انجام دهد.

 مهارت تنظیم دادخواست و تنظیم لوایح

یکی از مهمترین ویژگیهای یک وکیل خوب در زمینه املاک و مستغلات تبحر وی در تنظیم لوایح ، شناسایی و تنظیم دادخواست با توجه به نوع دادخواست است. بخشی از مهارت هر وکیل ، از جمله وکیل املاک و مستغلات ، شناسایی صحیح و بموقع نوع دادرسی است که برای آن باید دادخواست بنویسد ، بنابراین هنر صدور صورت حساب و تشکیل دادخواست و جزئیات آن مانند روش صحیح تعیین شاکی و خوانده ، موضوع دادخواست ، دادخواست ، شواهد و مدارک و مواردی از این دست ویژگی های قابل توجهی در مورد یک وکیل خوب املاک و مستغلات است که باید داشته باشد.